Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny, który pomaga w walce z trądzikiem młodzieńczym, odmładza skórę i przywraca jej świeży wygląd.

Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg polegający na złuszczeniu zrogowaciałych warstw naskórka za pomocą specjalnych kryształów korundy lub drobiny diamentu. 
Głównym celem jest poprawa wyglądu skóry pobudzenie jej odnowy i usprawnie mikrokrążenia. Prawidłowo wykonany zabieg przebiega bezboleśnie i w pełni skutecznie. Dla uzyskania pełnego efektu zabieg powinno się wykonywać w seriach (po 3-5 zabiegów w zależności od potrzeb).

Jak przebiega zabieg?
Zabieg trwa 20-60 minut i rozpoczyna się dokładną dezynfekcją skóry. Następnie rozpoczyna się proces złuszczania naskórka za pomocą specjalnej głowicy - usunięta tkanka jest zasysana i gromadzona w specjalnym pojemniku. 

Jakie są zalety mikrodermabrazji?
Mikrodermabrazja poprawia wygląd skóry, a przez syntezę kolagenu pobudza jej odnowę i usprawnia mikrokrążenie. Efektem końcowym jest zdrowy i promienny wyglad skóry oraz znacznie większa elasycznosc. Dodatkowo, powtarzany zabieg przynosi efekt odmłodzenia, który polega na spłyceniu i wygładzeniu zmarszczek. Mikrodermabrazję zalecamy także jako element w leczeniu trądziku, przebarwień, rozstępów i rozszerzonych porów.

Dlaczego warto?
Naskórek, czyli zewnętrzna warstwa skóry, zbudowana jest z martwych i niedzielących się komórek zawierających keratynę. Podlegają one stałej wymianie, tzn. łuszczą się, a następnie są zastępowane przez nowe komórki pochodzące z głębszej warstwy skóry. Z biegiem wieku ten proces staje się znacznie mniej intensywny, co ma bezpośredni wpływ na wygląd naszej skóry. Podczas mikrodermabrazji dochodzi do usunięcia obumarłych warstw komórek, co pobudza podział i odnowę w głębszych warstwach skóry.